8 مستر اطلاعیه

8 مستر

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

آیا زنان مبتلا به MS می توانند بچه دار شوند ؟

why pregnant women with ms feel better 1440x810 300x150 آیا زنان مبتلا به MS مشکلی برای بچه دار شدن دارن ؟

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه آیا زنان مبتلا به MS مشکلی برای بچه دار شدن دارن ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

توصیه هایی به زنان ام اسی که قصد باردار شدن دارند

 

خانم هایی که قصد باردار شدن دارند، نباید از داروهای تعدیل کننده سیر بیماری مثل آوونکس، ربیف، بتافرون و کوپاکسون استفاده کنند. همچنین مردان و زنانی که قصد بچه دار شدن دارند نباید از داروهای سرکوب کننده ایمنی مثل نوانترون استفاده کنند. بیشتر متخصصان توصیه می کنند که این داروها باید یک ماه یا یک سیکل قبل از بارور شدن قطع شود، زیرا عوارض سوء بر روی جنین خواهند داشت.

 

– داروهای شیمی درمانی مثل ایموران (آزاتیوپیرین) یا متوتروکسات باید حداقل به مدت یک ماه قبل از بارور شدن در خانم و همسر او قطع شود. افرادی که تحت درمان با این داروها می باشند، حتما باید از روش مناسب جلوگیری استفاده کنند.

 

– اگر بیماری ام اس فعال است و بیمار قصد باردارشدن دارد، باید ابتدا بیماری او کنترل شود و سپس داروها را جهت باردار شدن قطع کند.

 

– در صورت باردار شدن، حتما پزشک متخصص زنان خود را در جریان بیماری خود بگذارید.

 

– به نظر می رسد که حاملگی اثر محافظت کننده بر بیماری ام اس دارد، زیرا حاملگی باعث تغییراتی در سیستم ایمنی می شود.

 

– تعداد موارد عود یا حملات بیماری به خصوص در سه ماهه دوم و سوم حاملگی کم کی شود.

 

– در صورت بروز حمله ام اس در حین بارداری، استفاده از استروئیدها (کورتون) به خصوص بعد از سه ماه اول بلامانع است. البته این مساله باید طبق نظر متخصص زنان، نورولوژیست و متخصص اطفال صورت گیرد.

 

– ممکن است برخی علایم بیماری ام اس مثل خستگی، اختلالات مثانه و روده، به خصوص در سه ماهه سوم بارداری تشدید شود. بیماران باید توجه کنند که علیرغم مشکلات ادراری از مایعات فراوان استفاده کنند.

 

– در ماه های آخر بارداری به علت افزایش وزن، ممکن است مشکلات تعادل و راه رفتن بیمار بارزتر شود. برخی بیماران ترجیح می دهند در این زمان، از عصا یا ویلچر استفاده کنند.

 

images 4 300x150 آیا زنان مبتلا به MS مشکلی برای بچه دار شدن دارن ؟

 

شیردهی در زنان مبتلا به ام اس چگونه است ؟

 

مادران مبتلا به ام اس شیردهی به کودک خود را قطع نکنند.

 

در حالی که مادران مبتلا به ام اس، از شیر دادن به نوزادشان خودداری می‌کنند، پزشکان اعلام کردند که شیر دادن، احتمال برگشت بیماری ام اس را در این افراد کاهش می‌دهد.

 

زنان مبتلا به ام اس که بدون استفاده از هیچ نوع دارو، حداقل تا دو ماه بعد از تولد نوزادان شیردهی می‌کنند، نسبت به بیمارانی که از شیردهی خودداری می‌کنند، حداقل تا یک سال بعد، احتمال برگشت بیماری کاهش می‌یابد.

 

استفاده از هر گونه دارویی در حین دوران شیردهی، باید با نظر متخصص اطفال و نورولوژیست باشد.

 

 

 

یک ماه قبل از بارداری باید مصرف دارو در بیماران ام اس قطع شود

 

پزشکان به مصرف دارو در مدت بارداری اشاره کرد و اند و گفته اند: با توجه به آنکه مصرف دارو در زمان بارداری مشکل به وجود می‌آورد، لازم است قبل از بارداری قطع شود. زیرا ممکن است این داروها اثرات سوء بر جنین داشته باشد. بنابراین یک ماه قبل از بارداری زن مبتلا به ام اس، باید مصرف دارو متوقف شود.

Doctors Urged to Discuss Cord Blood Donations Early in Pregnancy 1440x810 300x150 آیا زنان مبتلا به MS مشکلی برای بچه دار شدن دارن ؟

آیا بیماری ام اس در دوران بارداری کاهش می‌یابد ؟

 

عضو کمیته علمی انجمن ام اس در ادامه اظهار داشت: مسئله دیگر وضعیت مادر در طول دوران بارداری است. به طور کلی در دوران بارداری شیوع حملات ام اس کاهش پیدا می‌کند و ورود نوزاد به زندگی مادر موجب فروکش یافتن ام اس می‌شود. بنابراین معمولاً برای مادران مشکلی به وجود نمی‌آید. البته به شرط آن که فرد زمانی باردار شود که پزشک معالج او این اجازه را به وی بدهد و بارداری با اجازه پزشک صورت گیرد و بیماری در مرحله کنترل شده باشد.

 

 

شیردادن به نوزاد احتمال برگشت بیماری ام اس را در مادران کاهش می‌دهد

 

گاه با شروع غذای کمکی خطر تشدید بیماری افزایش می‌یابد و شرایط مادر بدتر می‌شود، اما اگر فرد تحت‌نظر پزشک معالج باشد، مشکلی به وجود نمی آید و می‌تواند بعد از ۶ ماه نیز شیردهی داشته باشد. شیر دادن، احتمال برگشت بیماری ام اس را در این افراد کاهش می‌دهد. استفاده از هرگونه دارو در حین دوران شیردهی، باید با نظر پزشک متخصص  بیمار صورت گیرد.

 

 

 

نوشته آیا زنان مبتلا به MS مشکلی برای بچه دار شدن دارن ؟ اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

مطلب آیا زنان مبتلا به MS مشکلی برای بچه دار شدن دارن ؟ در سایت بزرگ 8 مستر

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.