تصویب طرحی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همت حجت الاسلام دکتراخلاقی

  • ارسال شده در تاریخ : 10 آبان 1395
  • توسط: admin362
  • نظرات : 0
  • موضوع: مقالات

تصویب طرحی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همت حجت الاسلام دکتراخلاقی

 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به طرح دو فوریتی ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت رای مثبت داد.

حجت‌السلام حسنعلی اخلاقی امیری، عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس دراین رابطه عنوان کرد: با توجه به اینکه در هفته دفاع مقدس قرار داریم و نام و یاد شهدا همیشه گره‌گشای بسیاری از مشکلات و مسایل کشور بوده است و به علت غفلتی که امسال در کتاب‌های درسی برای شهید حسین فهمیده صورت گرفته است این طرح دوفوریتی تهیه و تصویب شد.
وی افزود: این طرح که به اتفاق آرا به تصویب رسید، مقرر گردید تا نسبت به شهدای دفاع مقدس به ویژه شهید حسین فهمیده برنامه‌های مختلفی در سطح شهر برگزار شود.
این عضو شورای اسلامی شهر اذعان کرد: همچنین مقرر گردید با حضور همه ایرانیان، نمادهایی برای این شهید بزرگوار طراحی و ساخته شده و در سطح شهر به ویژه میدان شهید فهمیده مشهد نصب شود.
در این طرح دو فوریتی که به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس رسید آمده است: با توجه به اینکه بهره‌گیری موثر از فرهنگ دفاع مقدس که به تعبیر رهبر معظم انقلاب گنج عظیمی است منوط به جاری و ساری شدن این فرهنگ در جامعه اسلامی است و اخیرا مشاهده می‌شود نه تنها سرمایه‌گذاری مناسب در این زمینه انجام نشده بلکه تلاش‌هایی انجام می‌شود تا اثرات این فرهنگ و روح شهادت طلبی در جامعه کم‌رنگ شود، بر اسن اساس طرح زیر پیشنهاد می‌شود:
شهرداری مشهد مقدس موظف است با بهره‌گیری از مراکز فرهنگی و برنامه‌ها و فعالیت‌های جاری خود به ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت با تاکید بر موارد زیر در سال جاری اقدام نماید:
1- با جهت‌دهی و تولید محتوای مناسب برای برنامه‌های فرهنگی الگوسازی مناسب از چهره‌های دفاع مقدس به ویژه شخصیت‌‌هایی مانند شهید فهمیده برای نوجوانان و جوانان اقدام نماید.
2- فضاسازی فرهنگی مناسب در سطح شهر برای ترویج ارزش‌های دفاع مقدس مانند ایثار و شهادت و اخلاص و توکل صورت پذیرد.
3- میادین نامگذاری شده به نام الگوهای دفاع مقدس با فراخوان مناسب و بهره‌گیری از هنرمندان متعهد از نمادهای مناسب برخوردار شود.
تبصره: میدان شهید فهمیده در اولویت با مسابقه ملی تحت عنوان بهترین نماد رهبر کوچک ظرف 4 ماه برگزار ، اجرا و نصب شود.
4- حمایت مناسب از تشکل‌های فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد که به ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت می‌پردازند بعمل آید.

 

شایان ذکراست درهمین راستاجمع کثیری ازپیشکسوتان وخانواده های معظم شهدا وجانبازان ازدکترحسنعلی امیری اخلاقی تقدیروتشکرکردند.

درباره نویسنده : admin362

برای admin362 توضیحی وارد نشده است !

نظرات دیگران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید !